Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 ul. Wł. Łokietka 8B/3, Fabryka Czekolady Kraków

Jak do nas dojechać:

Mieścimy się w Krakowie przy ul. W. Łokietka 8b/3, klatka I, na osiedlu Fabryka Czekolady, w strefie P8

Kinezyterapia 

  • Korekcja wad postawy i ergoterapia

Prawidłowa postawa ciała warunkuje właściwy rozwój psychofizyczny oraz pozwala na sprawne działanie narządów wewnętrznych. Odpowiadają za nią mięśnie posturalne i układ kostny stanowiący rusztowanie ciała, w którego centrum jest kręgosłup. Kiedy wszystkie części ciała znajdują się we wzajemnej równowadze, czujemy się zdrowi i stabilni. Niestety siedzący tryb życia, praca, kumulacja stresu oraz brak aktywności fizycznej i świadomości zasad ergonomii prowadzą do utrwalania się nieprawidłowych nawyków ruchowych i wad postawy.

Proponowane ćwiczenia mają na celu wzmocnienie mięśni posturalnych, rozluźnienie długotrwałych napięć, korygowanie wadliwej postawy i naukę poprawnych wzorców ruchowych. Dzięki temu możemy zapobiec wielu chorobom (np. zwyrodnienia, dyskopatie), niwelować ból w obrębie pleców, karku, ramion i bioder oraz zwiększyć elastyczność ciała.

  • Korekcja wad postawy i ergoterapia są wskazane dla osób:

- z wadami postawy (garbienie się, skolioza, odstające łopatki, koślawość i szpotawość kolan, płaskostopie) 

- uskarżających się na bóle kręgosłupa, pleców, obręczy barkowej i biodrowej

- pracujących długotrwale w niewygodnej pozycji lub wykonujących stale tą samą sekwencję ruchów 

- uskarżających się na brak dostatecznej ilości ruchu w życiu codziennym

  • Ćwiczenia dla kobiet w okresie ciąży i po porodzie

Indywidualne ćwiczenia dla kobiet w okresie ciąży i w okresie połogu to 45 min dla ciała i psychiki młodej mamy. Połączone z treningiem koncentracji, przeplatane ćwiczeniami oddechowymi i zakończone relaksacją pomagają dobrze przygotować się do porodu oraz szybko wrócić do pełnej sprawności po porodzie. Przeciwdziałają nadmiernemu rozciągnięciu mięśni brzucha w czasie ciąży oraz osłabieniu mięśni dna miednicy, wzmacniają kręgosłup, pozwalają zmniejszyć ból pleców oraz nóg, likwidują obrzęki. Wykonywane podczas ciąży zapewniają lepsze dotlenienie ciała mamy oraz dziecka oraz przygotowują do porodu. Zapobiegają nadmiernemu przybieraniu na wadze w czasie ciąży oraz nietrzymaniu moczu w trakcie i po ciąży.

  • Ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne

Życie w pośpiechu, pod wpływem stresu powoduje, że wielu ludzi nie ma czasu zatrzymać się i spokojnie odetchnąć. Stres i niepokój sprawiają, że oddychamy płytko, niemiarowo i bez udziału przepony, a przez to nie dostarczamy odpowiedniej ilości tlenu do wszystkich komórek organizmu i zapadamy na choroby. Świadome oddychanie całymi płucami pozwala zapobiec wielu problemom ze zdrowiem. Prawidłowy, głęboki oddech zapewnia nie tylko właściwą wymianę tlenu i dwutlenku węgla we krwi ale także pozwala na swobodny przepływ energii (prany) przez organizm i odblokowanie skumulowanych w ciele emocji. Ćwiczenia oddechowe uczą kontroli umysłu, poprawiają koncentrację i stanowią wstęp do medytacji. Zaangażowanie przepony działa niczym delikatny masaż narządów jamy brzusznej i serca oraz stymuluje nerw błędny odpowiedzialny za odpoczynek i trawienie. Ćwiczenia oddechowe można wykonywać w pozycjach statycznych (leżącej, siedzącej i stojącej) oraz dynamicznych. Ćwiczenia relaksacyjne zaczerpnięte z jogi pokazują, jak świadomie i płynnie połączyć oddech z ruchem uwalniając napięcie z poszczególnych części ciała. Ćwiczenia relaksacyjne służą zatem odprężeniu, dostarczeniu energii, poprawie samopoczucia i przyspieszeniu regeneracji organizmu. Niwelują stres i bóle głowy będące często efektem niedotlenienia. Połączone z wizualizacją i aromaterapią pozwalają zapomnieć o troskach codzienności, pozbyć się napięć i nabrać energii do życia.

Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe są szczególnie wskazane dla osób:

- żyjących w ciągłym pośpiechu

- będących pod wpływem ciągłego stresu

- apatycznych

- z nadciśnieniem

- z chorobami układu oddechowego

- po operacjach ze znieczuleniem

- z zakwaszonym organizmem

- z depresją

- z nerwicą

- z zaburzeniami snu

- z zaburzeniami trawienia

- z obniżoną odpornością organizmu, ze skłonnością do częstych przeziębień i kataru

- zdrowych ale potrzebujących wyciszenia i spokoju

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?