Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 ul. Wł. Łokietka 8B/3, Fabryka Czekolady Kraków

Jak do nas dojechać:

Mieścimy się w Krakowie przy ul. W. Łokietka 8b/3, klatka I, na osiedlu Fabryka Czekolady, w strefie P8

  • Refleksoterapia terapeutyczna stóp:

Refleksoterapia to metoda terapeutycznego masażu, w której stymulowane są określone strefy odruchowe ciała, na stopach odpowiadające narządom organizmu. Zabiegi na receptorach powinny być dobierane indywidualnie, w zależności od wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych. Zabiegi na stopach wykonujemy autorską metodą Inge Dougans. Metoda ta daje bardzo dobre efekty terapeutyczne szczególnie w zaburzeniach hormonalnych oraz problemach emocjonalnych. Zabiegi na receptorach łączymy z oddziaływaniem na meridiany głównych narządów przebiegających przez stopy.
Zabiegi pomagają wprowadzić organizm w stan relaksu - odprężenia, obniżenia napięcia. Powoduje to poprawę krążenia płynów ustrojowych, lepszą dystrybucję składników odżywczych do komórek i w konsekwencji poprawę funkcjonowania wszystkich narządów organizmu. Do innych efektów zabiegów należy stymulowanie mózgu do wydzielania przeciwbólowych endorfin oraz regulujący wpływ na układ hormonalny. Dodatkowym efektem jest usuwanie złogów krystalicznych z receptorów (złogi wapnia i kwasu moczowego). Szczególnie korzystnie zabiegi działają w przypadku przewlekłego stresu, zaburzeń hormonalnych, bezsenności oraz problemów emocjonalnych. W takich przypadkach refleksoterapia jest pracą z ciałem komplementarną do psychoterapii. Zabiegi są wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów do stymulacji meridianowej lub ekologicznych 100% olejków eterycznych.

Etapy zabiegu refleksologii:

1. faza relaksacyjna (rozluźnienie mięśni, powięzi i stawów)

2. faza terapeutyczna stymulacji meridianów i receptorów 

3. faza relaksacyjna z zastosowaniem odpowiednio dobranych olejków eterycznych

Zasady prowadzenia zabiegów:

- zabieg trwa ok. 30-60 minut w zależności od rodzaju stymulacji, 

- optymalna odległość w czasie pomiędzy zabiegami w serii nie powinna przekraczać 3-4 dni (2 zabiegi w tygodniu) przy zabiegach na stopach i 7 dni przy zabiegach na twarzy, co gwarantuje utrzymanie pozytywnych efektów stymulacji receptorów, 

- zaleca się przeprowadzenie 8-12 zabiegów w serii w zależności od stanu i odpowiedzi organizmu w czasie terapii,

- serię zabiegową powinno zakończyć się łagodnie, stopniowo wydłużając okresy czasu pomiędzy zabiegami,

- po zakończeniu serii zabiegowej, kolejną można wykonać po ok. 6 miesięcznej przerwie, w czasie której organizm ma czas na optymalne wykorzystanie efektów zabiegów, należy wówczas kontynuować wszystkie dodatkowe zalecenia (jeśli były ustalone przez terapeutę) związane z właściwą dietą i odpowiednim trybem życia,

- po zakończeniu serii korzystne efekty uzyskuje się przez stosowanie zabiegów przypominających co 10-30 dni w zależności od stanu zdrowia.

  • Relaksacyjna refleksoterapia stóp:

Relaksacyjna refleksoterapia stóp to naturalna metoda masażu uciskowego stóp. Jest delikatniejszą francuską odmianą metody refleksoterapii stóp opracowanej przez Inge Dougans. Polega na stymulacji receptorów na stopach odpowiadających określonym narządom w ludzkim ciele. Celem zabiegu jest regeneracja naturalnych sił samoregulacji i samouzdrawiania organizmu. Zgodnie z holistycznym podejściem do człowieka, refleksoterapeuta nie koncentruje się tylko na dysfunkcji jednego narządu, ale rozpatruje dane zaburzenia w kontekście funkcjonowania całego ciała, umysłu i ducha. Zabieg wykonywany przy użyciu ekologicznych olejków naturalnych przynosi odprężenie i stymuluje wydzielanie endorfin w mózgu. Relaksacyjna refleksoterapia stóp jest wskazana dla każdego, kto chce zachować zdrowie i pobudzić swoje siły witalne. Pozwala wykryć wczesne oznaki problemów ze zdrowiem i zapobiec ich rozwojowi. Zabieg szczególnie polecany osobom żyjącym w pośpiechu, narażonym na ciągły stres, cierpiącym na bezsenność i pragnącym podarować sobie odrobinę relaksu.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?